در شهر چه خبر؟
چهارشنبه ٢٩ مهر ۱۳۸۸
عصاره ی سیر و لیمو ترش ... نظرات() 

 

·        مصرف عصاره :

اگر دچار رسوب گرفتگی در رگهای بدن شده  اید، نیازی به عمل قلب باز وجود ندارد . زیرا گرفتگی رگها پس از این ، شما را آزار نخواهد داد . فقط کافی است ، روزی نصف استکان (30 سی سی) از این شربت غلیظ و طبیعی میل نمایید تا به کلی برطرف گردد .

·        طرز تهیه :

تعداد 30 حبه ی سیر را پوست گرفته همراه با 5 عدد لیموترش شیرازی با پوست که قبلا هسته های آن را گرفته اید ، در هم زن (میکسر) بریزید . پس از آن که همه ی محتویات در میکسر له شد با یک لیتر آب مخلوط نموده و بجوشانید

 نکته ی مهم : فقط و فقط ، یک بار جوش بخورد .

پس از سرد شدن ، آن را از صافی رد نموده و محتویات را داخل یک شیشه بریزید و در یخچال نگهداری کنید .

·        مصرف :

همانطور که قبلانیز گفته شد ، روزانه نصف استکان (معادلCC 30 ) از این مایع ( به اختیار خود تان قبل یا بعد از غذاهای اصلی  میل نمایید . پس از سپری شدن سه هفته از مصرف مداوم این عصاره ی طبیعی ، احساس جوانی و شادابی در تمام وجود بدنتان قابل لمس است . تمامی گرفتگی های رگ های بدن و سایر عوارض آنها به عنوان مثال دید کم و سنگینی گوش به حالت عادی خود باز خواهد گشت .

٢

به یاد داشته باشید ؛ بعد از مصرف یک دوره ی سه هفته ای ، شما باید هشت ( 8 ) روز استراحت کرده و سپس دومین دوره ی مصرف سه هفته ای را اجرا کنید . به این ترتیب یک موفقیت موثرایجاد می شود . این دوره ی درمان ، ارزان ، موثر و بی ضرر را می بایست هر ساله تکرار کرد .

·        بوی سیر :

با خوردن این مایع ، هیچ کس بوی نامطلوب سیر را حس نخواهد کرد.امتحان کنید .

·        خواص شربت :

نیروهای شفا بخش سیر و لیموترش ، کاملا خود را پس از مصرف این مایع ، نشان می دهند . افرادی که مبتلا به کلسترل بد (LDL) بوده و رگ های آنها رسوب گرفتگی دارد و یا این که مشکل چربی خون دارند ، می توانند شبها بدون پریشانی خاطر خواب راحت و آسوده ای داشته باشند و به فعالیت های بدنی و ورزش بپردازند زیرا انسداد رگهای آنها ازبین رفته است .

همچنین مصرف این عصاره را برای کسانی که سایش دندان ( دندان کروچه ) داشته و یا جرم دندان دارند ، مفید است. در آخر توصیه می کنیم برای اینکه سیر را پوست بکنید در کاسه ای آب ریخته و پس از آن پوست سیر را به راحتی از آن جدا کنید .

******

* این مطلب از سایت دانشکده ی پزشکی ، دانشگاه ارلانگن به نشانی زیر برداشت و ترجمه گردیده است:

( http://www.uni-erlangen.org )

دانشگاه ارلانگن منطقه ی باواریا، شمال شرق کشور آلمان

( University of Erlangen )

 

 

پنجشنبه ٢۳ مهر ۱۳۸۸
پناهندگی یا مهاجرت ... نظرات() 

Z      پناهندگی یا اقامت بشکل مهاجرت

Z      بنظرم اینکه انسان تصمیم بگیرد در کشور دیگری زندگی کند عیبی ندارد. گاهی وقتها هم حسن است

Z      اما پناهندگی با مهاجرت چه فرقی دارد: اولی بیشتر کار آدمهای ضعیف است و دومی کار اشخاصی است که از خود توانایی لازم را دارند تا کشور مقصد آنها را انتخاب کند ومجوز دهد. حال چه توانایی های فنی، هنری، تجربی، ادبی، اقتصادی یا غیره.

Z      پناهندگی کار آدمهایی است که نمره ضعیفی در این توانایی ها دارند و ناچار از سوبسیدها و رانتهای سیاسی کشور های غربی استفاده کرده و این بنظرم ابتدا توهین به خودشان و سپس توهین به وطنشان است. بنظرم این کم شخصیتی پناهنده برای  کشور مبدا هم روشن است ولی بدلایل منافع سیاسی خود از آن استقبال میکنند. البته پس از استفاده لازم معلوم نیست چه رفتاری با پناهنده داشته باشند.

Z      ....................................

Z      هر انسانی آزاد است محل زندگی خود را خود انتخاب کند.

Z      هر جا که راحتتر است و موافقت بیشتری با طبع و سلیقه های او دارد.

Z      زندگی در کشورهای دیگر چنانچه آگاهانه انتخاب شده باشد و دور نگری های لازم دیده شده باشد گاهی بسیار سازنده برای شخص است.

Z      بهر حال خارج هم مدینه فاضله نیست و زندگی در آنجا برای هر سلیقه ای مشکلات خودش را نیز خواهد داشت.

Z      اما اینکه از ابتدا شخص آگاهانه این مشکلات را ببیند و محاسن و مزایای آنرا نیز محاسبه کند و نهایتا زندگی در کشور بیگانه را بنفع خود ببیند و انتخاب کند خوبست.

Z      حتی این مهاجرت می تواند منافعی برای وطن و کشور خودش هم داشته باشد. میتواند تولید ثروت، علم، تکنولوژی و حتی فرهنگ و تجربه و انتقال مثبت آن به کشور مبدا را داشته باشد.

Z      نمونه های مهاجرت مثبت ایرانیان در دنیا بسیار است. متخصصین و هنرمندان و شخصیتهایی که مایه افتخار ایرانیان هم هستند.

Z      ...............................

Z       اما پناهندگی بنظرم نه تنها افتخاری برای شخص نیست بلکه جوری آزرده سازی وطن و بی ریشگی است. این بی ریشگی حتی از نظر کشور مقصد هم تا حدودی مشخص است اگر چه ظاهرا عنوان نشود.

Z      خصوصا اگر پناهندگی با خلافهای اقتصادی، اجتماعی و پشت پا زدن به ملت خود باشد. کشور باصطلاح پناه دهنده نیز معلوم است روی چنین شخصی که با ملت و وطن یا خانواده خود اینگونه رفتار کرده چطور حساب باز میکند.

Z      کشور مقصد برای مهاجرت حد مشخصی از توانایی های لازم را کنترل میکند. گرفتن نمره قبولی در این آزمونها حداقل برای خود شخص نیز ملاکی امیدوار کننده است که حقیقتا او بعلت توانایی هایش انتخاب شده. از این شخص توانا را هر کشور دیگری نیز بر حسب نیاز خود استقبال می کند.

چهارشنبه ٢٢ مهر ۱۳۸۸
بعضی خبرهای روز ... نظرات() 

*      بعضی خبرهای روز از شمال نیوز

*       

*      مدیرعامل گوگل نسبت به تاثیر فناوری بر زندگی بشر و سرعت بسیار بالای این تغییرات خوش‌بین است
بسیاری از افراد در مورد سرعت فناوری در تغییر اساسی هر چه در دنیا وجود دارد، نگرانند؛ اما من جزو افراد خوش‌بین هستم. در کنفرانس نخستین پیش‌نویس آتلانتیک برای تاریخ در واشنگتن، به شرکت‌کنندگان گفتم که قبول دارم در طول دهه‌های گذشته، تغییرات در زمینه فناوری با سرعت بسیار بالایی به وقوع پیوسته است؛ اما معتقدم با وجود این‌که این تغییرات ممکن است علیه جهان استفاده شود، باید به یاد داشت که ترکیب دسترسی به اطلاعات و رایانه‌های قدرتمند و ارزان‌قیمت، می‌تواند مردم را به قله‌های جدیدی برساند.

*      خبر کامل

*      ......................

*      مهدی رستم پور مجری ورزشی صداوسیما وکارشناس ورزش کشتی در مصاحبه با رادیو فردا خبرپناهندگی خود به اروپا را تایید کرد.

*      خبر کامل

*      ........

*      طبق اخبار منتشره از سوی رسانه های غربی ، نرگس کلهر، دختر مهدی کلهر مشاور محمود احمدی نژاد که با فیلمی در موضوع شکنجه به فستیوال حقوق بشر نورنبرگ آلمان رفته بود، از کشورها غربی درخواست پناهندگی کرده است .

*      خبر کامل

*      ...........

*      اینجانب معصومه طاهری موسوی، همسر دائمی و قانونی ایشان ( کلهر)  به دلیل کذب محض بودن مواردی که به اینجانب مربوط می شود ضمن مستند کردن اظهاراتم به مدارک پیوست، آمادگی دارم طی مصاحبه ای مشابه و یا ضمن حضور در خبرگزاری اصل مدارک را نیز جهت روشن شدن افزونتر اذهان عمومی ارائه نمایم.

*      خبر کامل

*      ........

*      چرا نخبگان رابطه خوبی با احمدی نژاد ندارند؟

*      ه نظر می رسد مهمترین دلیل عدم استقبال نخبگان از احمدی نژاد، گارد بسته ای است که وی در برابر نظرات و انتقادهای "دیگران منتقد" گرفته که با نوع نگاه سرد و بعضا غیرمحترمانه ای همراه شده است. نخبگان به دلیل ویژگی های نخبگی معمولا از تبعیت و اطاعت صرف ابا داشته و نگاهی انتقادی و متاملانه به قضایا و ماجراها دارند. آنها انتظار دارند اگر به انتقادشان عمل نمی شود لااقل شنیده شود اما گارد شدیدا بسته ایشان در برابر "دیگران" این انتظار را به وادی یاس می کشاند.

روسای جمهور پیشین ایران نیز شاید در دل، چندان از این انتقادها خشنود نبودند اما دست کم با "دیگرانی" که این انتقادها را بیان می کردند با احترام و ادب برخورد می کردند، احترام و ادبی که اکنون کمرنگ است. اساسا گاهی تصور میشود برای ایشان، آنچه که "دیگران" فکر می کنند هیچ اهمیتی ندارد!

برای درک بهتر موضوع بگذارید مثالهایی ساده از حوزه های مختلف بزنیم:

o        نخبگان علمی: فرض کنید ماجرایی شبیه به ماجرای آن وزیر پیشنهادی محترم در دولتهای پیشین رخ می داد. ماجرا یا به عذرخواهی و یا حداقل کم محلی ختم می شد، شاید هم با توجیه هایی شبیه به این که وزارت بیش از تخصص به تجربه نیاز دارد و ... مواجه می شدید؛ اما پاسخ آقای رییس جمهور بسیار قاطع و ساده بود: برای خدمت به مردم به این کاغذپاره ها نیازی نیست!

جواب مستلزم هیچ فحش یا ناسزایی نیست اما توهین و تحقیری آشکار به کوشش هزاران دانشجوی تحصیلات عالیه است و نتیجه آن جز سرخوردگی عظیمی در این طبقه نبود! بله قطعا در میان دانشجویان کم نیستند کسانی که با کپی برداری و ... تحصیل را ادامه می دهند اما کم هم نیستند کسانی که واقعا علم آموزی و دانش جویی می کنند.

o        

o        نخبگان اقتصادی: فرض کنید بیش از 50 اقتصاددان که سالها به تدریس و تحصیل اقتصاد اشتغال داشته اند در نامه ای به سیاست های اقتصادی رییس جمهور انتقاد کنند و به جای جوابهای دیپلماتیک بسیاری که می توانستند دریافت کنند با این جواب غیر رسمی از سوی یک دکترای ترافیک در پاسخ به یک اعتراض اقتصادی روبرو شوند که این آقایان بروند اثبات کنند که حرفشان علمی است!! اگرچه گذر زمان درستی حرف اقتصاددانان و صحت پیش بینی آنها در تورم زا بودن سیاستهای دولت بدون مابه ازای کافی در افزایش تولید را آشکار کرد اما تحقیر صورت گرفته در حق آنان هنوز رنگ نباخته است.

o        

o        نخبگان سیاسی: کشور از برخی سیاستمداران و بزرگانی تشکیل شده که قوام و استواری امور تا حدودی به آنها وابسته است. در روایات اسلامی نیز تاکید شده که در هر شهری بزرگان آن شهر را احترام کن و از خوار کردنشان بپرهیز.

اما اکنون تصور کنید که انتخابات نزدیک است و به رییس جمهور گفته می شود که شما باید با بزرگان سیاسی اصولگرا رایزنی و مشورت کنید، چه جوابی کوبنده تر از این سراغ دارید: به حمایت لاریجانی ها نیاز ندارم!!

o        

o        نخبگان ورزشی: نتایج بسیار ضعیف تیم های ایرانی در المپیک و حذف از جام جهانی فوتبال هرچند اولین بار نبود اما در تداوم مسیر روبه رشد ورزش ایران قرار نداشت، در اینجا نیز دیگر نمی شد بهانه های رایج در سایر بخشهایی ـ مانند دشمن یا دسیسه گروهی رانت خوار وغیره ـ را ذکر کرد. اما پاسخ آقای احمدی نژاد بسیار ساده اما بنیان برافکن بود: گرفتن مدال در المپیک ظاهر قضیه است و این مربوط به آدم های کوته فکر است که فکر می کنند حتما باید مدال هم کسب شود!

فرض کنیم این حرف اساسا درست باشد اما فکر کرده ایم با این حرف خود چه رنجشی را به خیل بیشماری ورزشکارانی تحمیل می کنیم که شب و روز خود را به تمرین برای کسب مدال برای ایران اسلامی گذرانده اند. (البته ظاهرا ایشان فراموش کرده بودند که خودشان پیشتر برای هر مدال طلا یکصد میلیون تومان هدیه در نظر گرفته بودند)

o        

o        نخبگان دولتی: همکاران و حتی وزیران دولت هم بی نصیب نمانده اند. راستی آیا یک وزیر که در نظام سلسله مراتبی ایران از شان و جایگاه قابل توجهی برخوردار است، در نگاه رییس جمهوری که اگر آب خوزستان درست نشد به جای آب در لوله فرستاده می شود و یا مدیرانی که قرار است گوششان پیچانده شود، ارزش و اعتباری دارد؟ به نظر شما جایگاه و وزانت یک وزیر در یک مملکت در حدی هست که تنها چند روز مانده به پایان دولت به تحقیرآمیزترین وجه از دولت اخراج شود؟ چرا "دیگران" حتی اگر به حد وزارت هم برسند در نزد برخی بی اعتبارند؟ دیگر ماجرای "هلو" بماند.
........
البته این شاید از اعتماد به نفس بالای آقای احمدی نژاد باشد، اما به هرحال نوع برخورد ایشان با "دیگران" و به خصوص "دیگران منتقد" رفتاری از سر احترام و به رسمیت شناختن نیست. در هر جامعه ای شاید برای عوام مردم، به رسمیت شناخته شدن موضوعیت نداشته باشد ولی نخبگان بعضا این نیاز را بر دیگر نیازهای اجتماعی خود ترجیح می دهند.

خبر کامل

 

چهارشنبه ٢٢ مهر ۱۳۸۸
فراخوان جنبش سبزی برای سالروز 13 آبان (طنز) ... نظرات() 

*      *      سبزها و سبزیها بشتابید. بشتابید و آماده باشید.

*      از فرصتها استفاده کنید. سبزی خوردن بخرید و بخیابانها بریزید.

*      آنقدر سبزی خوردن بخرید تا کمبود شود و گرانی سبزی خوردن به رژیم فشار بیاورد و او را سرنگون سازد.

*      13 آبان نزدیک است. آماده باشید.

*      ارکان حکومت از آمادگی ما از هم اکنون در حال لرزیدن است. سران حکومت تا صبح نمیخوابند و در هراسند. چه می کنن این سبزی ها. همش می لرزونند و می جنبونند. خدا لرزشو جنبش شو نو زیاد کنه. (ها بیا بندری بلرزون و بجنبون)

*      همانطور که استراتزیست اعظم ما، رهبر جنبش سبزی ما از چند روز پس از حکومت کودتا اعلام و هنوز هم بر کلام خود استوار و پاسبانند، فرمایش کردند:

§         امیدوار باشید. ما مراسم و اعیاد ملی و مذهبی فراوان در پیش داریم. از آنها استفاده می کنیم و سبزی را زنده نگه می داریم.

*      به خیابانها بریزید یا ریزش نمائید. برای اینکه سبزی ها بچشم بیایند اگر همه گفتند روز است بگوئید شب است. اگر همه راست رفتند به چپ بروید. اگر از عمه تان سوال کردند از خاله تان بگوئید. اگر همه رو به قبله نماز خوندند شما دراز بکشید و رو به آسمان نماز بخونید. اگر گفتند مرگ بر آمریکا بگید مرگ  بر روسیه، چین، آرژانتین یا چه میدونم مرگ بر بورکیناپاسو. باید توی جمع سبزیا از دیگران کنده بشند. مشخص باشند. اگه لازم شد لباسها را نیز می کنیم. تا دوربینها ما را ثبت کنند. و جهان ما را حس کند و در آغوش بفشارد. (آه بگیر منو از حال به حالی شدم از این آغوشش)

*      به خیابانها بیائید و قدم بزنید تا بعد از نیمه شب. نگران نباشید سحری را دوستان از مک دونالد برایتان  Fast Food می آورند. نترسید روزه نباید بگیرید. آخوندهای سبزی ما حکم روزه برای متظاهرین و متظاهرات را نیز عوض خواهند کرد. علیکم و علیهن لا تکلیفاتی شاق و لا مشاق علی الخصوص بظاهرعشاق.

*       شب هم دیر وقت شد زیر در ختان سبز دل بدید قلوه بستونید و والنتاین بازی در بیاورید. یک شب را حکم از آخوند سبزی گرفته ایم در حد متعارف  اشکال بی اشکال. اصلا تو راضی من راضی تا چش بقیه بابا قوری شه. اصلا اگر غیر متعارف هم شد باکی نیست. بگذار سبزیها زیاد شوند.

*      می دانیم خیابانگردی تنها مزه ندارد و بی حوصله میشوید. می دونیم شما اصلا شور و هیجان می خواین. خب اشکالی یخده. دستتان رسید پیرزن خفه کنید، آب حوض بکشید، ، از دیوار بسیج بالا بروید. دستتان رسید اتوبوس آتش بزنید. نشد مینیبوس، سواری، گاری، فرغون، خلاصه برین جلو ما هواتونو داریم. کهریزک رفتین هم مشکلی نیست ما سران و بزرگان اعظم که مصونیت آقازادگی و نون ونمک رژیم را داریم مشکلی نیست. رده های معاونتمان هم که اعتراف می کنند و در زندانهای از هتل پنج ستاره بهتر پپسی و رانی می نوشند لا مشکل. حالا چند تا از شما هم که پخمه بودید و دم به تله دادید چند شب در کهریزک خوش باشید. البته شما هم میتونید از چارتا آدمی که هنوزم ساعت 10.5 در شهرک غرب هوار میکشند و جیغ بنفش و حال در و همسایه هارو می گیرند و اعصابشان را خرد کرده اند یاد بگیرید که آرزویشان اینست که یه شب در کهریزک حال کنند. ( میگن یکی به یکی توی خیابون تنه زد. اون یکی ناراحت شد و برگشت دستی به سبیلش کشید و چپ چپ نگاه کرد. اما طرف بجای عذرخواهی گفت دوست داشتم. خلاصه بگو مگو بالا گرفت و به فحش و فحشکاری رسید اون که تنه خورده بود داغ کرد و گفت فلانت میکنم. طرف که تنه زده بود برگشت گفت آخ جون همینو می خواستم قربونت برم زود باش. این بابا که آماده بود آخرش حتی پای قمه کشی هم باشه دیگه کپ کرد. کم آورد و قبل از اینکه طرف که تنه زده بود بیشتر بهش گیر بده فرار کرد)

*      تازه در صورت هرگونه خسارت جسمی و بدنی و روحی روانی بعدا حامیان ما در اتحادیه اروپا و اسرائیل از بنیاد رسیدگی به جانبازان کهریزک به شما و خانواده ها می رسند و چند سفر هاوائی برایتان در نظر دارند. از نظر پول مول خیالتان تخت. این مخارج شامل مقررات دوران رکود اقتصادی نیست. بخصوص که شاهزاده هایی از سرزمین عرب نیز همه جوره حامی اند: پول،  مول، کول و...

*      میدانید توی خارج شبهای تعطیل خصوصا توی دیسکوها تا صبح میزنند و مینوشندو درهم میلولند و برای همین پیشرفت کرده اند. اونا که موشک به کره ماه فرستادند همونایی هستند که تا صبح میلولیدند. حالا ما که دیسکو مسیکو  نداریم. تازه تو خونه ها و باغا و ویلا ها هم که دیگه حال نمیکنیم. اصلا باید رو دست خارجی ها بزنیم. یه جای بزرگ شهر این کارا رو کنیم. پس میایم توی خیابان. بطریهامون رو هم میاریم. آب مقطر می نوشیم و میزنیم و می کوبیم مهم نیست مراسم برا چیه مهم اینه که بزن بکوب باشه.

*      اصلا و ابدا ناامید به راه و روشمان نباشید. این سبزی که ما آورده ایم همه را گیج و مبهوت کرده. آخر آخرشه . دوربین ها از همه دنیا ما را در جغرافیای تاریخ ثبت می کنند. دیدید تاکنون چقدر از ما حمایت مادی و معنوی شد. تازه الان دوران رکود اقتصادی کشورهای غربیه که اینقدر برامون ریخت و پاش می کنند. بگذاررکود تموم بشه ببین مثل عروس پول چیه سکه رو سرمون می ریزنند. همه با ما هستند. همه به ما می پیوندند. ما انقلاب سبزی  می کنیم. سلاح انقلابی ما سبزی و بوق است. هر که سبزی و بوق نیست با ما نیست . باید عینک سبز داشت تا دنیا را سبز دید. اگه ندارید از بنیاد بارانی و جنبش سبزی مجانی دریافت کنید.

*      جهت یادآوری جایگاه رفیعمان در دنیا سرفصل حامیان را یکبار دیگر مرور داریم :

§         رضا پهلوی، مسعود خان رجوی، دالاهی لاما، یانکی بانکی مون، بلر و براون و سارکوزی ، شیرین خانم قند و عسل و سکنجبین عبادی، انگلیس عزیز و قربونش برم الهی، کمیسیون اروپا، خاویار سوسانا، سبزیهای آلمان و هلند و غیره، از اسرائیل کشور نمونه دموکراسی در دنیا و رعایت حقوق شر که نگو. و یادم رفت اصل کاری  که درود بر اجداد آفریقاییش باد:  او که با ما بود. ( اسم خیلیهای دیگر با خانمهای عقدی و صیغه ای شونم رو لازم نیست تکرار کنم)

§          و در داخل هم حضرات معزز و مکرم، مقامات بلند پایه اسبق و قس علیهذا که بعضا با افاضاتی در حد حرام و حلال حمایت خود را اعلام داشتند و بعضی با سکوت دلنشین و دلچسب خود همراهی نمودند و بعضا آقازاده هایی که با قهر های الهی بمیرم براشون و سفر خارج مخالفت خود را با رژیم کودتا اعلام نمودند و اشک و احساس ما را حرکت و جنبش آفریدند و بعضا آنها که آش سبزی خوردند و آروغهایی از جنس قورمه سبزی سرودند و آواز دادند و و...

*      .......................

*      اصلا دیگه خسته شدم با زبون خوش میگم حالیتون میشه. روز 13 آبان شلوغ کنید. جون مادرتون جون هر کی دوست دارید. قسم به قر کمر .... قسم به.... آقا، خانم بیاین اشکمو درآوردین. اینم یه جور شرکت هرمی هر کی یه عضو بیاره پاداش میگیره.

*        اگه با زبون خوش نمی یاین پرونده هاتونو رو می کنیم تا برید آب خنک بخورید. خواهش می کنم بیاید بیرون و قلب نتانیاهو را خوشحال کنید.

*      آخر روضه منه اگه تا حالا به سبزی برنگشتید حالا دیگه التماس می کنم. خواهش می کنم. کف پاتون رو سنگ پا می کشم. قسم به عشق سوسانا و جومونگ بیا بیا تو خیابون پشییمون نمیشی.

*      ضمنا آخر مراسم هم از حامیان و اسپانسر های خارجی و داخلی سبزی پاداش ناقابلی  کمی بیش از گذشته تقدیم خواهد شد.

*      حالا اگر از ترس آنفولانزای خوکی نیامدی اما پای ماهواره باش و صحنه ها را تماشا کن.

*      هنوز عید و میلاد و مراسم زیادی در پیش است.

 

شنبه ۱۸ مهر ۱۳۸۸
فروشگاه هایپر استار Hyperstar ... نظرات() 

.................

*      از ستاری جنوب داخل بلوار فردوس میشوم. آخر بلوار دور میزنم. دست راست و چپ و فروشگاه هایپر استار

*      شلوغ است ولی با ترافیک روان به پارکینگ می رسم. دروغ چرا مثل خیلیهای دیگه اومدم ببینم چه خبره

*      نقشه و طرح و حتی پله برقی اون شبیه فروشگاههای Carrefour  خارجه،

*      از پله برقی میرم بالا. فروشگاههای فرعی بعضی ها باز نشده. آنها که باز است و جنس خارجی دارند خیلی گران است: کفش ساده که شاید 40 تومان بنظر بیاید 150 تومان اتیکت خورده

*      فروشگاههای اجناس ایرانی مثل فرش مشهد خب قیمتهایشان مشخص است مثل بیرون

*      در این قسمت شلوغترین جا طبق معمول بخش خوردنی، نوشیدنی و غذاهای آماده است که خانواده ها مشغولند. از خوشحالی آنها خوشحالم

*      ...........

*      داخل فروشگاه اصلی می شوم. همه تیپ آدم آمده اند. از جیغهای بنفش هم خبری نیست.

*      قیمتها متعادلتر است. 5 تا 15 در صد بالا یا پائین نرخهای بیرون بنظر می رسد.

*      اینجا هم بخش نان فانتزی و پیتزا و خوراک آماده شلوغترین جاست و صف بسته اند.

*      رفتار کارکنانش نشان میدهد آموزش مشتری مداری دیده اند و قابل تحسین است.

*      =======================

*      دوست داشتم مالک آن ایرانی باشد. میدانم که پولش را هم دارند.  اما نژاد پرست که نیستم. برای مدیرش آرزوی موفقیت میکنم.

*      اداره یک سوپرمارکت کوچک کلی مدیریت میخواهد چه رسد به فروشگاه بزرگی مثل این با تنوع سلیقه های مشتری که چندین مدیر باید آنرا اداره کنند. کار درست کردن و سود بردن چه اشکالی دارد. امیدوارم رقابت مثبتی با شهروند و رفاه و سپه و غیره بنفع مشتری و صاحبان فروشگاهها را باعث شود.

*      //////////////////

*       تحلیل و حرف و حدیث زیاد است. اثرات آن بر بازار و کسبه و مردم. ترویج مصرف گرایی . یا اینکه این سرمایه گذاری در جاهای دیگری صرف می شد. تحلیلها خوبست. ما هم می شنویم. اما شاید تحلیل ساده اش این باشد که چاقو هم ابزاری است که نحوه استفاده اش می تواند منفی یا مثبت باشد. بهتر است فرهنگ کاربرد مثبت آنرا تقویت کنیم و راههای بکارگیری منفی آنرا مانع شویم.

*      ........

*      یکی از نقاط ضعف فروشگاه این است که سایت ظاهرا ندارد

*      اما این وبلاگ به Hyperstar  میپردازد