مجریان رادیو و تلودزیون: 1- فرزاد حسنی

-         آنچه در برنامه فرزاد حسنی و سردار رادان اتفاق افتاد از جهتات مختلف قابل بحث و توجه است.

-        

 

-         آیا یک مجری تلویزیونی می تواند در مقابل هر شخص با تخصص های متفاوت برنامه گفتگو انجام دهد؟ واضح است که جواب منفی است.

-        

 

-         پس حداقل لازمست گروهی سوال و پرسشهای مرتبط با شخص مهمان و تخصص خاص وی را بررسی، طراحی و خوراک لازم برای مجری را آماده کنند.

-        

 

-         علاوه بر آن لازمست از کارشناسان و مشاورین روابط اجتماعی برای راهنمایی در مورد چگونگی سوال و جواب و کنترل مناظره استفاده شود. حتی مواردی غیر مترقبه که ممکن است در حین یک برنامه زنده پیش می آید پیش بینی و روش صحیح برخورد با آنها آموزش داده شود.

-        

 

-         به مجریان جوان باید میدان داد اما نباید آموزش آنها را نیز دست کم گرفت.

-        

 

-         مجری انسان است و ممکن است دچار غرور شود و باصلاح جو زده شود و از حوزه متعارف خارج شود. اینها با آموزش مداوم قابل بهبود است.

-        

 

-         نکته اساسی و اشتباهی که بنظر من باعث بروز اینگونه موارد میشود آنست ما فکر می کنیم چون کار یک مجری خوبست لذا برای اجرای هر برنامه ای مشکلی ندارد. یک مجری را در برنامه های مختلف با طیف وسیعی از اشخاص روبرو می سازیم: ورزشکار، هنرمند، سیاستمدار، اقتصاددان، نظامی، خانواده شهید، نویسنده، مدیران رده های مختلف، پزشک وغیره!!!

-        

 

-         مجری خوب خود ش موارد غیر مرتبط را قبول نمیکند. حتی در صورت اشتباه مجری و قبول چنین ملغمه ای مدیر مربوط به برنامه نباید اجازه این کار را به وی بدهد. می توان متناسب با هر برنامه و فرد شرکت کننده در برنامه مجری مناسب آنرا نیز انتخاب کرد. لازم نیست حتما در تمام قسمتهای یک برنامه سریالی ازیک مجری که به خیال خود همه فن حریف است استفاده کنیم.

 

در خاتمه اینکه مجریان باید بطور غیر گزینشی و با توجه به تواناییهای کارشناسی شده انتخاب شوند و آموزش و تربیت لازم برای این کار را طی برنامه های مختلف ببینند. چقدر در انتخاب مجری به توانایی و پتانسیل های فنی توجه می شود و چقدر روابط در انتخاب آنان موثرند جای بررسی دارد.

/ 0 نظر / 9 بازدید